Formacionet zyrtare: Bournemouth – Tottenham

Bournemouth dhe Tottenham do të përballen nga ora 13:30 në kuadër të xhiros së nëntë të Premierligës. trajnerët e të dy skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare për këtë takim. ​
Bournemouth: Boruc; Smith, Francis, Cook, Daniels; Ibe, Arter, Surman, Wilshere, King; Wilson

Tottenham: Lloris (C); Walker, Dier, Vertonghen, Rose; Wanyama, Dembele; Lamela, Eriksen, Dele; Son.