Formacioni i mundshëm i Kroacisë kundër Kosovës (FOTO)

Kroacia do të luajë pa Modric, Rakitic, Lovren e Pjaca ndaj Kosovës.

Duke parë formacionin, i cili po qarkullon në rrjetet sociale, duket se nuk do të vërehen fare mungesat e kroatëve. Trajneri i Kroacisë, Ante Çaçiç, duket se do të luajë me formacionin 4-4-2, derisa me Modric e Rakitic luante 4-2-3-1, shkruan Gazeta Express.

Nikola Kaliniç dhe Mario Mandzukiç pritet të luajnë nga minutat e parë kundër Kosovës. Më poshtë keni formacionin e mundshëm të Kroacisë ndaj Kosovës. /Express/

croatia