FOTO/ Familja shqiptare me fat, ja si i shpëtoi tragjedisë

Për familjen Dida në fshatin Pllan të Lezhës, kjo e premte ka qenë padyshim dita e tyre me fat. Ndonëse kanë qenë të gjithë në shtëpi pasditen e sotme, kanë mundur t’i shpëtojnë mrekullisht goditjes që shtëpia e tyre ka pësuar nga një copë shkëmbi që u shkëput nga mali.

Si pasojë e goditjes nga rrufeja, një copë e shkëmbit është shkëputur, dhe ka rënë mbi një pjesë të shtëpisë së tyre, duke shkaktuar dëme të mëdha.

Por fatmirësisht, familja e Gjon Didës në atë moment ndodhej në një pjesë tjetër të banesës duke shpëtuar nga shembja e shtëpisë si pasojë e goditjes.

Fotot e siguruara nga “BalkanWeb” tregojnë gjendjen e vështirë në familjen Dida, ndonëse këto pamje tregojnë dëmet e mëdha që shkaktoi goditja nga shkëmbi.