Foto/ Gjimshiti ndahet nga e dashura serbe/ Sa do të ndikojë gjendja psikologjike e rënduar në lojë?

 

Berat Gjimshiti ka rezultuar një prej futbollistëve më të rëndësishm të formacionit bazë në kombëtaren e futbollit. Sot në prag të ndeshjes me Lihteshjenin, mesojmë se Berat prej pak kohësh është ndarë nga e dashura e tij, Alisa Menkovic. Modelja serbe ka qenë në një lidhje publike me futbollistin shqiptar për shumë kohë, edhe pse ata të dy kanë një diferencë të konsiderueshme moshe.

Alisa këto ditë ka shkuajtur cdo foto dhe video që kishte në Instagramin e saj me Beratin, ndërkohë që ka filluar jetën prej një gruaje single. Ajo shfaqet e lumtur nëpër klubet e natës në Zvicër, në shoqerinë e mikes së saj.
Nga ana tjetër, Gjimshiti duket se shpreson në një ribashkim të mundshëm, pasi ende nuk ka fshirë foto më të cilat i shprehte dashurinë muajtë e kaluar.

23 vjecari, 1.90 i gjatë duket se po e vuan më shumë ndarjen nga e dashura, gjë që shpresojmë të mos ndikojë në lojën e tij në fushë.
alisa2alisa1