FOTO/ Goditet një nga organizatat kriminale më të mëdha në Greqi, 3 shqiptarë në pranga

Një organizatë kriminale, e specializuar kryesisht në vjedhjen e automjeteve, është shkatërruar nga policia greke, ndërsa 7 anëtarë të bandës janë arrestuar, raportojnë sot mediat lokale.

Mes të arrestuar janë tre shqiptarë: dy meshkuj të moshës 36 dhe 50-vjeç, dhe një 43-vjeçare; një 31-vjeçar nigerian, një 31-vjeçar nga Somalia, një 46-vjeçar kameruanas dhe një 54-vjeçar grek, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur