FOTO/ Kapen 1.3 ton drogë, pranga 11 personave. Ja emrat

Nga një operacion antidrogë në Durrës janë kapur nga policia 1.3 ton kanabis dhe janë vënë në pranga 11 persona. Atyre iu janë sekuestruar 6 armë zjarri, fishekë, automjeteve dhe telefona celularë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Krujë dhe Forcën e Posaçme Operacione në Drejtorinë e Policisë së Shtetit, pas informacioneve të marra në rrugë operative, në fshatin Derven Krujë kanë konstatuar dy ambjente që shërbenin për tharjen e lëndëve narkotike. Ambientet ishin një magazinë dhe një banesë e pabanuar, në brendësi të të cilave u gjetën bimë narkotike të thara, në proces tharje dhe një pjesë e përgatitur për shitje. Janë arrestuar në flagrancë shtetasit e mëposhtëm: 1. Erjon Vathi, 27 vjeç, banues në Derven, Krujë; 2.Ferit Sula 45 vjeç lindur në Burrel; 3.Ali Kuçi 19 vjeç, banues në Milot; 4.E.N. 16 vjeç, banues në Derven, Krujë; 5.Besmir Vathi 18 vjeç, banues në Derven, Krujë; 6.Erald Bardhoku 29 vjeç, banues në Derven Krujë; 7.Kujtim (Valentin) Rexhepi (Smykalova)48 vjeç, banues në Fushë- Krujë; 8.Gazmir Gjokea 29 vjeç, banues në Derven Krujë; 9.Nilson Gega 26 vjeç, banues në Derven, Krujë; 10.Gjovalin Gjokea 47 vjeç, banues në Derven, Krujë; 11. Aurel Gjokeja 22 vjeç, banues në Derven, Krujë. Gjatë kontrolle të kryera janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provave materiale: • 1.3 ton lëndë narkotike Cannabis Sattiva; • 2 armë zjarri pistoletë, tip Makarovë; • një armë zjarri tip TT; • 2 armë zjarri automatik; • një kallashnikov; • 130 fishekë automatiku dhe 11 pistolete; • një automjet Audi – Q 7 me targa AA 066 LD; • një kamionçinë tip Iveko me targa AA 216 DD; • një furgon me targa AA 057 GL; • një Sharoon me targa AA 762 DH; • një makinë Ford Fokus me targa AA 126 FL; • një autoveturë tip BMW me targa AA 747 OL; • telefona celularë. Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë për Krimet e Rënda Tiranë.
FOTO/ Kapen 1.3 ton drogë, pranga 11 personave. Ja emrat