FOTO /Skandal, policia e Veliajt ‘vjedh’ tregtarët ambulantë

Policia Bashkiake e Tiranës jo vetëm që është kthyer në një makth për shitësit ambulantë, por tashmë ju merr dhe gjysmën e mallit nën kërcënimin se do ju vejë gjobë.

Gjatë ditës së sotme një tjetër rast korrupsioni i policisë së Veliajt është denoncuar nga qytetarët. Sipas denoncuesit ngjarja ka ndodhur tek zona e “Medresesë”, ku policët i kanë marrë një shitëseje disa rroba në këmbim të mos vënies së gjobës.

Për më shumë shihni fotot: