FOTO/ “The Sun” vlerëson bashkëshorten e Blerim Xhemailit si tifozen më të bukur të Evropianit

Ditë më parë ajo pozoi edhe për revistën italiane ‘GQ’,

Tifozja më e bukur e Kampionatit Evropian është zgjedhur Erjona Sulejmani, bashkëshortja e futbollistit të Kombëtares Zvicerane, Blerim Xhemaili. Për Erjonën kanë shkruar edhe mediet ndërkombëtare, më saktësisht lajmi është parë në revistën ‘The Sun’.

29 vjeçarja shqiptare ka mahnitur të gjithë në Kampionatin Evropian të zhvilluar në Francë, duke bërë që shpeshherë vëmendja të zhvendosej më shumë në tribuna sesa në fushë, përcjell albinfo.ch.

Ditë më parë ajo pozoi edhe për revistën italiane ‘GQ’, dhe shumë shpejt mund të bëhet më e famshme se bashkëshorti i saj që luan në Bolonja, dhe është ndër futbollistët më të dalluar të Zvicrës.