FOTO/Strasburg, sherr me grushta mes eurodeputetëve të Ukip, Woolfe përfundon në spital

Është përplasur me fytyrë në dysheme pas gotitjes me grusht të marrë të ndërtesën e Parlamentit të Strasburgut, Steven Woolfe, eurodeputeti britanik i Ukip.
Ai është dërguar me urgjencë në spital. Si fillim u tha që eurodeputeti mund të kishte një hemoragji të rrezikshme të brendshme, por më pas mjekët e përjashtuan këtë, duke thënë se është jashtë rrezikut për jetën.

Woolfe u godit nga një koleg dhe anëtar i partisë së tij, pasi kishte deklaruar se ishte entuziast nën drejtimin e kryeministres May.

90dd8ddb2aeacd5b73b8cc0ff775716e_xl