Fushë Krujë, i dha 1000 lekë ryshfet efektivit; arrestohet

Drejtonte mjetin pa taksa dhe pa Certifikatë të Kontrollit Teknik, i ofroi ryshfet punonjësit të Policisë Rrugore për t’iu shmangur masës administrative, arrestohet 21-vjeçari. Në pranga ka rënë shtetasi  Edison Xhepi , banues në Krujë

Arrestimi i tij u bë pasi një ditë më parë në aksin rrugor Fushë Krujë- Thumanë, është ndaluar nga punonjësit e Qarkullimit  Rrugor me qëllim kontrollin e dokumentacionit dhe ka tentuar të korruptojë punonjësin e Policisë duke i ofruar shumën 1 000 lekë, pasi drejtonte automjetin pa Certifikatën e Kontrollit Teknik dhe pa taksa. Materialet i kaluan Prokurorisë Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale”Korrupsioni aktiv”.