Gardisti që grabiste karburantet mbyllet në qeli nga gjykata

Gardisti që grabiste karburantet ka marë masën e sigurisë “arrest me burg” sot në Gjykatën e Tiranës.

Gerald Guci, 21-vjeç, ishte kthyer në makthin e punonjësve të karburanteve, pasi, me maskë, kapuç dhe një pistoletë në dorë, i kërcënonte dhe u merrte xhiron ditore.

Guci u zbulua pas publikimit të një filmimeve nga një kamera sigurie dhe rezultoi se punonte në Gardën e Republikës.