Gazetarja Tota do dëgjohet në Kuvend. PD, Hafizi dhe Mehmetaj e LSI rrëzojnë mazhorancën

Mazhoranca e ka humbur shumicën e saj në komisionin e Medias në Kuvend, duke mos mundur që të ndalojë kërkesën e PD-së për një seancë dëgjimore me gazetaren Alida Tota.

Kjo e fundit u shkarkua nga detyra e saj si drejtoreshë e lajmeve në një televizion, pas një kronike investiguese që u bë për vrasjen e Ardit Gjoklajt në Sharrë, një biznes i dhënë nga Erion Veliaj.

Në komisionin e Medias në Kuvend, përveç Partisë Demokratike kanë votuar pro edhe deputetja Mimoza Hafizi dhe Kejdi Mehmetaj e LSI-së.

Seanca dëgjimore do të bëhet ditën e mërkurën në orën 10:00 të ditës së mërkurë.