Gjirokastër, 43-vjeçares i sekuestrohet çanta me 23.000 euro, i kishte të padeklaruara

Një çantë me 22.815 euro i është sekuestruar nga policia një 43-vjeçareje në pikën kufitare të Kakavijës, pasi paratë ishin të padeklaruara.

Për këtë, bëjnë me dije burime nga policia, materialet për 43-vjeçaren A.D., banuese në Cërrik, u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër një ditë më parë.

43-vjeçarja është nën hetim për veprën penale të mosdeklarimit në kufi të të hollave dhe sendeve me vlerë.