Gjosha: Vettingu në Kushtetuese s’pengon çeljen e negociatave

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, shprehet në një intervistë për Report Tv, se dërgimi i ligjit të vettingut në Kushtetuese nga opozita, nuk pengon çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian.

Brukseli publikon muajin e ardhshëm progres-raportin dhe sipas Gjoshës rekomandimi për Shqipërinë do të jetë pozitiv. Sipas saj, qeveria ka ndërmarrë hapa të rëndësishëm përpara, drejt përmbushjen e reformave.