Goditet banda italo-shqiptare, sekuestrohen 5 milionë euro pasuri

Guardia di Finanza ka shkatërruar një grup kriminal shqiptaro-italian në Rimini, dukë lëshuar 16 urdhërarreste. Operacioni i quajtur “100%”, u finalizua pas hetimeve në nisura në vitin 2013.

Në këtë operacion u sekuestruan 2 ton marijuanë, 90 kg heroinë, 10 kg kokainë dhe 4.5 kg hashash si dhe janë sekuestruar armë, makinë dhe prona të paluajtshme me vlerë në total 5 milionë euro.droga (1)

Dyshohet se e gjithë droga është transportuar nga Shqipëria për në Itali, ku më pas hidhej në treg për shitje.