Goditet grupi i trafikut të drogës dhe makinave në Greqi, 6 shqiptarë në pranga

Goditet një grup kriminal i trafikut të drogës dhe makinave në Greqi. Mësohet se operacioni, i cili vijon ende, është zhvilluar në Janinë, Athinë si dhe Aitiloakarnania.

Burime zyrtare nga policia greke bëjnë me dije se në pranga 1 shtetas grek e 6 shqiptarë.

Ndërkohë, janë sekuestruar 73 kg marijuanë, disa automjete e furgona të vjedhur, 3 pistoleta e një sërë dokumentesh të falsifikuara.