Goditet me predha resorti në Antalia, humbet madhështinë / VIDEO

Një resort në jug të Antalias ishte goditur me dy predha nga një zonë malore, në një autostradë midis qyteti të Antalias dhe Kemerit rreth orës 10:30 të mëngjesit të ditës së sotme.

Sipas raportimeve të agjencisë së lajmeve turke, “Dogan”, nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Ambulanca dhe policia kishin mbërritur menjëherë në vendngjarje.

Autoritetet e Antalias lëshuan një deklaratë ku thonin: “Mëngjesin e sotëm në orën 10:30, ndodhi një shpërthim në Antalia, Turqi, në qendrën e peshkimit Çalticak. Shkaku i sulmit është duke u hetuar”.

Motivet e sulmit vazhdojnë të mbeten të paditura.
Muajt e fundit, Turqia ka qenë shënjestra e një sërë sulmesh nga Isis dhe separatistët Kurdë. https://youtu.be/kH0j-uTNd7Q