Gomonia e kapur me drogë në Itali, me vlerë 7 milionë euro

Zbardhen të tjera detaje nga operacioni i Guardia Di Financa, ku u sekuestruan 734 kilogramë kanabis sativa që vinte nga Shqipëria. Sipas mediave italiane, mësohet se vlera e drogës që u kap në gomone kapte shifrën e 7 milionë eurove nëse hidhej në treg për t’u shitur.

Të njëjtat burime theksojnë se droga paketuar në 33 koli të masave të ndryshme. Guardia di Financa e Salentos, pas sinjalizimeve te marra nga policia shqiptare, u arrit të kapej gomonia, ku udhëtonin dy shqiptare me inicialet A.P 43 vjeç dhe G.S, 39 vjeç, të cilët u vunë në pranga. Ndonëse ata u përpoqën që të arratiseshin përmes tokës, ata u arrestuan nga policia.