Grabiten 60.000 euro në Durrës, shoku e lë në makinë, ai e vjedh

Grabitje në Durrës. Në orët e para të mëngjesit të së mërkurës, rreth orës 00:20, në lagjen Nr.5 një person i identifikuar nga policia tashmë i ka vjedhur 60.000 Euro, shtetasit A.M. 41 vjeç.

Policia-durres1
Ngjarja ka ndodhur brenda pak minutash, teksa hajduti ka shfrytëzuar momentin që shoku i tij, personi i grabitur ka dalë nga mjeti i tij tip Benz me targa AA 609 BD.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës po punojnë për kapjen e shtetasit:

• K.O. 27 vjeç, banues në Durrës.

“Shtetasit e mësipërm kanë qenë të dy në mjet dhe kur A.M. ka dalë për një moment nga mjeti pretendon se shumën e parave i’a ka marrrë shtetasi K.O”, njofton policia.