Grabitje spektakolare në mes të Tiranës, merren 10 kg ar e 30 kg argjend

Një argjendari është vjedhur pasditen e sotme në kryeqytet.

Biznesi ndodhet pranë zonës së Pazarit të Ri. Nga të dhënat e para mësohet se, autorët kanë çarë murin e banesës ngjitur dhe kanë grabitur argjendarisë.

Autorët mësohet se kanë grabitur 10 kilogramë flori, 30 kg argjend dhe bizhuteri të tjera