Greqi, arrestohet 32 vjeçari shqiptar famëkeq!

Një shqiptar i dënuar me 35 vite burg u arrestua nga policia greke.
Në pranga përfundoi Ervis Arapaj, 32-vjeç, i cili akuzohet për një sërë veprash penale, si tentativë vrasjeje, pjesëmarrje në organizata kriminale, vjedhje me armë dhe plaçkitje si dhe për posedim armësh.

Gjatë arrestimit, shqiptari famëkeq, i paraqiti policisë një patentë shoferi të rreme, çka rezultoi e falsifikuara.

Shqiptari u arrestua në Kalivia dhe do të dalë përpara prokurorisë. Më 23 dhjetor të vitit 2013, policia greke paraqiti fotografitë e tij duke e shpallur në kërkim.