Gruaja humb kontrollin e veturës, i lë të vdekur disa persona (VIDEO)

Video që gjeni më poshtë tregon pamjet e një aksidenti të tmerrshëm ku u përfshinë shumë njerëz. Ngjarja ka ndodhur në San Paolo të Brazilit, ku për pasojë dy persona gjetën vdekjen dhe katër të tjerë u plagosën.

Viktimat janë dy gra, të cilat u shtypën nga makina në parkingun e tempullit Salomao, në Bras, pasditen e së dielës së lënë pas.

Aksidenti siç shkruan “Noa.al”, ndodhi kur gruaja po bënte një manovër brenda parkingut, por humbi kontrollin mbi mjet për arsye ende të paqarta.

Krahas katër të plagosurve, Iraci di Silva Fabri, 48 vjeçe, mbeti e bllokuar mes makinës dhe murit. Gruaja u dërgua në spital, por mjekët deklaruan vdekjen e saj.

Rosemeire Rodrigues Gunter, 39 vjeçe, është emri i viktimës së dytë, e cila gjeti vdekjen e menjëhershme si pasojë e plagëve të marra nga aksidenti.

<iframe width=”640″ height=”360″ id=”am__1108417″ frameborder=”0″ allowfullscreen src=”http://e.abingmedia.com/v/2/1108417.html”></iframe> <script src=”http://static.abingcdn.com/am__loadplayer.js”>{“videoid”: “1108417”, “sid”:”2″}</script>