Guardiola ia merr një yll Bayernit? / FOTO

Pep Guardiola dëshiron të ribashkohet me të riun e Bayernit, Kingsley Coman

Manchester City është duke monitoruar situatën e Kingsley Coman, të cilin duan ta transferojnë në verën e vitit 2017, raporton “SPORT”.

Sulmuesi i përfaqësueses së Francës, u transferua te Bayern Munichu nga Juventusi në formë huazimi për dy vite, ku Guardiola e rriti atë shumë si lojtar në vitin e parë, në Bundesligë, i cili më pas edhe mori ftesë për “Euro 2016”.

Por, Coman ka dështuar nën urdhëratën e trajnerit Carlo Ancelotti, dhe do të kërkojë largimin gjatë verës, i cili mund të ribashkohet me Guardiolën të Manchester City në Premierligë.comana_1476702261-1109650