Hillary Clinton shfaqet nudo, tension ne New York / FOTO

Momente tensioni në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në prag të duelit final mes Donald Trump dhe Hillary Clinton.

Një grup qytetarësh shfaqën në rrugët e Manhatan, një statujë të kandidates demokrate, ku Clintion shihej e zhveshur. Kjo gjë shkaktoi indinjatën e mbështetësve të saj, veçanërisht të femrave, të cilat e cilësuan si të turpshëm një veprim të tillë, duke dalë në protestë.

Për qetësimin e situatës, siç raporton noa.al, u bë e nevojshme ndërhyrja e policisë. Ndërkohë edhe ndaj Trump vijojnë protestat në Chicago duke e akuzuar si ngacmues seksual serial.clinton-statuja