Humbja me Kroacinë/ Rama ngushëllon Kosovën

Kryeministri Rama ka reaguar pas humbjes së Kosovës në “Loro Boriçi” me Kroacinë, me një rezultat 6-0 në ndeshjen e dytë për kualifikueset e Botërorit 2018.

“Shumë e re ne moshe dhe pa eksperience Kosova qe ishte sonte ne fushe kunder “ujqve” te Kroacise, por padyshim nje skuader me talente qe ka rruge te gjate perpara, ku sukseset me patjeter nuk do te mungojne#ForcaKosova”, shkruan Rama në “Facebook”.