Islami: Ju rrëfej për sëmundjen e panjohur të Ramës

Deputeti demokrat, Kastriot Islami, ka vijuar kritikat e ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama.

Islami e ka cilësuar Ramën mediokër dhe të frustruar, që sipas tij, shfaqet gjithnjë e më arrogant, gjithnjë e me agresiv, me një fjalor gjithnjë e më banal e më rrugaç.

Ndërsa pas gjithë këtyre epiteteve negative, Islami parashtron pyetjen se çfarë po ndodh me Ramën.

Ja statusi i plotë në Facebook:

Rama medioker dhe i frustruar, shfaqet gjithnje e me arrogant, gjithnje e me agresiv, me nje fjalor gjithnje e me banal e me rrugac…! Kjo eshte trajektorja normale e bulmezit qe gjen rrugen e deshtimit dhe te fundosjes! Fatkeqesisht ne Shqiperi zullumi shkon deri ne fund dhe keputet vetem duke u trashur…!

Arrogant, ofendues, me fjalor rrugaci, agresiv …Cfare po ndodh me Ramen…?Asgje e re dhe asgje e panjohur? E reja eshte se po rritet ne menyre eksponenciale numri i atyre qe e po shohin me syte e tyre dhe po e degjojne me veshet e tye…dhe mbi te gjitha po binden se Rama sillet ne kete menyre sepse vuan rende nga kompleksi i inferioritetit dhe i frustruar ne ekstrem qe ne adoleshence per shkak te mediokritetit e paaftesise…?

Po perse tani dhe jo me pare po reagon me menyre kaq te pakontrolluar dhe tejet agresive do te pyeste ndokush? E verteta eshte se edhe me pare ne situata te ngjashme, por ndoshta me me pak publik prezent, ai ka demostruar te njejtat sjellje, por gjithnje e me shume ky sindrom po e shoqeron edhe ne prezantimet publike…

Perse? Rama eshte e vertete qe eshte medioker dhe i paafte e per rrjedhoje vuan nga kompleksi i inferioritetit dhe eshte ekstremisht i frustuar, por Rama gezon nje “cilesi” te zhvilluar, ate te mashtrimit ekstrem makiavelik… Por mashtrimet e ketij kllouni kane neveritur shumicen e shqiptareve, ndoshta mbi 75 perqind te tyre, dhe ai e ka te veshtire ti genjeje perseri, i mashtroje sic ka vepruar gjithnje… dhe kjo e ben agresiv, arrogant, ofendues, rrugac ndaj opozites ne teresi dhe ndaj cdo kundershtari ne vecanti…

Eshte ne gjendje te pasherueshme dhe semundja do t’i perkeqesohet…! Marrezia dhe zarari keputen duke u trashuar…Rama eshte ne kete rruge…!