Istog, arrestohen tre persona për kultivim të substancave narkotike

Policia në Istog ka arrestuar tre të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, pasi që dyshohet se të njëjtit merren me kultivimin e narkotikëve.

Gjatë kontrollit në shtëpitë e të dyshuarve janë gjetur dhe konfiskuar 74 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, një mulli për bluarje si dhe një mjet për konsumim të Marihuanës. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.