Ja çfarë thonë miqtë për vdekjen e parakohshme të Gilman Bakallit!

E para që dha lajmin, ishte Anika Dokle. Një status në fb ku tregonte trishtimin për ndarjen nga jeta të mikut.

“Kur nje mik shkon, nje pjese e shpirtit vdes.Ku je nis me shku’  Gilman??!!”- shkruan Dokle në Fb.

Pas saj shumë miq e të njohur, ndanë në rrjetet sociale ngushëllimin dhe tronditjen për humbjen e tij.

“Pak njerez qene pro jetes si ti, Gilman. Ndoshta, me kete intensitet ti sfidove pikerisht ate jete qe vendosi te te binte shkurt. Do te takohemi serish, mik i dashur. Deri atehere do te te mbaj mend keshtu: i gatshem per nje gezim; nje Akil qe jetoi shkurt, por fort dhe si burrat. U prehsh ne paqe!”- shkruan Alfred Lela.

“Sapo mora vesh me hidherim te thelle largimin e papritur nga jeta te mikut tone te dashur, Gilman Bakalli. Na shkaktove shume dhembje vella! Te qofte e lehte udha! Zoti ua lehtesofte dhembjen familjareve. Ngushellime gjithe miqve. Na iku dhe nje njeri i lexuar e guximtar.” – shkruan Erion Kristo.

” Cfare po ndodh” eshte bere kanceri me i shpeshte se gripi! Sa e trishtueshme vdekja e prof. Gilman Bakalli.” – shkruan Arlinda Selmani.

“Vdekja di te jete shume e pameshirshme e padrejte dhe cinike. RIP Gilman Bakalli”- shkruan Ilir Kulla.

“Sa here degjoj per vdekjen e dikujt ne Shqiperi nga kanceri, e kam te pamundur te gjej a eshte fati i keq, apo faji i qeverise. Ka 26 vjet qe hame ushqime me pesticide te skaduara, pijme qumesht me aflatoksine, thithim karbonin qe leshojne makinat e pakolauduara, apo nga djegia e naftes se paperpunuar. Na rrezatojne te gjitha antenat e mundshme celulare, dhe te gjitha tullat apo hekuri me radioaktivitet.Po na vrasin perdite dhe per cfare? Qe te ndertojne vila ne maje te kodrave, qe te blejne range rovers, apo qe te mbajne nga dy-tri dashnore. E cfare eshte me e keqja: me parate qe nxjerrin ne kurriz te shendetit tone cojne femijet jashte Shqiperie qe te edukohen dhe neser femijet e popullit te jene yzmeqaret e tyre.Nuk shkon me kjo pune keshtu.Boll me!”-shkruan Endri Shabani.

Ndërsa Sokol Osmani shkruan:”I  lehtë dheu o njeri-gjeni! Ngushëllime dhe kurajo familjarëve!Do të mbetesh i paharruar për ne o njeriu me biçikletë!”/ dritare.net