Ja ku parkon ministrja Kumbaro, a do reagojë Tahiri? (FOTO)

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro është fotografuar, teksa ka parkuar automjetin me të cilin lëviz me shofer, në një vend të ndaluar në kryeqytet. Sipas “Jeta osh Qef” që denoncon rastin, makina është parkuar mbi trotuar në një rrugë të ngushë lagjeje tek “Andon Zako Çajupi”.

Sipas JOQ ajo nuk është gjobitur, dhe pritet të mësohet nëse do të ketë një reagim nga Policia e Shtetit për rastin në fjalë. Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri u shpreh sot i kënaqur ndaj masave të shumta që janë marrë ndaj shoferëve që shkelin rregullat duke udhëtuar pa rrip sigurimi, nga ku paralajmëroi se së shpejti do të nisin gjobat edhe për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të mjetit.

kumbaro