Ja kush është baroni shqiptar që u kap me 11 kg kokainë në Londër

Një i ri shqiptar që u kap me 11 kg kokainë është dënuar nga një gjykatë në Britaninë e Madhe me 6 vite burg.

Resul Rahova, 22 vjeç, tentoi t’i largohej policisë pasi u pikas duke se po transportonte drogë me vlerë 1.5 milionë paund.

Rahova nisi të ecte si i çmendur me një makinë Mazda VRM, të cilën e kishte modifikuar për transport droge dhe pas ndjekjes nga policia, u përplas me një shtyllë.

Ai u kap më 1 gusht në veri të Londrës ndërsa po transportonte drogën bashkë me Bashkim Gurguri, 46 vjeç.