Ja kush është gardisti grabitës që u kthye në tmerrin e karburanteve

Geraldo Guci punonjës i Gardës së Republikës është vënë në pranga gjatë natës duke u gdhirë dita e sotme, pasi akuzohet nga policia për vjedhje me armë të ndodhura në Tiranë.

Gardisti që sipas drejtorisë së Gardës ishte në provë, është akuzuar për të paktën 3 grabitje me armë të ndodhura brenda pak kohësh në zona të ndryshme në Tiranë.

Policia bëri të ditur sot se gardisti pasi i vidhte karburantet paratë dhe veshjet i fshihte në makinën e tij tip “Benz” si dhe duke përfituar nga të qenit punonjës i Gardës së Republikës kalonte postblloqet pa probleme.