Kandidati i FRESSH thotë përballë Ramës: Blushi të kthehet në PS

Debati final mes 8 kandidatëve për kryetar të të rinjve të Partisë Socialiste u zhvillua sot mbasdite

Në panelin e jurisë kanë qenë 4 gazetarë të njohur shqiptar, mes të cilëve edhe Eni Vasili, e cila i ka bërë një pytje kandidatëve se çfarë mendojnë për largimin nga PS të deputetit të PS Ben Blushi.

Njëri prej tyre bëri diferencën nga kandidatët e tjerë, duke thënë Ben Blushi është një vlerë për PS dhe shpreson që një ditë të kthehet në parti.

Kryeministri Edi Rama ka qenë në sallë gjatë kësaj kohe, kur kandidati për kreun e FRESSH bëri këtë koment, ndërsa nga publiku pati duartrokitje.