Kandidati për kreun e LSI: Ti vendosim kushte të reja Edi Ramës

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur mesditën e sotme Komitetin Drejtues Kombëtar, ku janë diskutuar dhe paraqitur platformat e tre kandidatëve për kreun e kësaj partie.

Gjatë fjalës së tij në këtë mbledhje, ka folur edhe kandidati Përparim Spahiu. Ai ka qenë i ashpër dhe ka kërkuar që të vendosen kushte të reja për koalicionin me Edi Ramën.

“Nuk jemi shtojca e qeverisë së askujt

Të vendosim kushte të reja brenda koalicionit qeverisës të jemi më këmbëngulës.

LSI është ajo parti që ka besimin e qytetarëve dhe i ka të gjitha mundësitë që të jetë parti e parë”, është shprehur Spahiu në fjalën e tij.