Kapen 47 kg kanabis në kufirin-greko shqiptar, arratiset drejtuesi i mjetit

Policia greke ka sekuestruar 47 kg kanabis në afërsi me kufirin shqiptar ditën e sotme. Droga u gjet në një mjet, e ndarë në dy çanta.

Sipas mediave greke, një automjet në Argo të Kosturit nuk i ndaloi thirrjeve të policisë. Kjo e fundit nisi ta ndiqte mjetin dhe e gjeti disa kilometra larg postbllokut të braktisur.

Në të u gjet edhe droga. Kërkimet për drejtuesin vazhdojnë.