Kapen me drogë, dy vlonjatë bien në pranga. Ja emrat

Dy persona janë vënë në pranga një ditë më parë pasi janë kapur me një sasi kanabis sativa.

Burime nga policia thanë se një ditë më parë kanë vënë në pranga Eduart Dulajn 42 vjeç dhe Stiliano Arizi, 32 vjeç, të dy banues në Vlorë, sepse dy ditë më parë në orën 22:30, në Tërbaç, në mjetin tip “Land Rover”, me targë AA151HL, ju gjetën dhe u bllokuan me cilësinë e provës materiale 25 kg. e 300 gram lëndë narkotike e llojit kanabis sativa.

Pas arrestimit dy të rinjtë janë dërguar në qeli, ndërsa përballen me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike.