Kapen dy italianët në Dhërmi, kishin ardhur me gomone, dyshime për trafik droge

Dy italianë janë vënë nën hetim nga policia pasi janë kapur në ujërat territoriale shqiptare pa leje. Dy italianët ishin duke udhëtuar me një gomone prej 8 metrash të gjatë dhe me motorë të fuqishëm.

Burime nga policia kanë bërë të ditur për SYRI.net se, dy italianët M. Ch., dhe G. M., 40 e 49 vjeç, banues në Brindisi, të dënuar më parë në Itali, pasi dyshohet se dy ditë më parë në Dhërmi, u kapën me mjet lundrues gomone 8 metra e gjatë, me motor “Mercury” 250 hp.

Gomonia po drejtohej pa autorizim nga italiani 40-vjeçar me incialet M. CH.

Policia thotë se në gomone nuk është gjetur asgjë e paligjshme. Mjeti lundrues u bllokua në Himarë. /