Kapet 1 ton hashash në një magazinë në Greqi, 6 shqiptarë në pranga. Mediat: Vinte nga Shqipëria

Një tjetër magazinë me kanabis është sekuestruar ditën e sotme, kësaj here në Greqi. Plot 1 ton hashash është gjetur në një punishte në Afidnes, ndërsa në pranga janë vënë 6 shtetas shqiptarë dhe një grek, të cilët dyshohet se janë pjesë e një organizate kriminale.

Sipas policisë greke një pjesë e drogës ishte ngarkuar në një kamion, dhe po përgatitej për transport.
Mësohet se droga u zbulua pas transfertave të mëdha të parave, të cilat ngjallën dyshime.

Sakaq, mediat greke shkruajnë se droga vinte nga Shqipëria dhe kishte destinacion vendet e tjera Europiane.