Kapet me drogë në klasë, nxënësi i shkollës 9-vjeçare të Krujës

Një nxënës i shkollës 9-vjeçare të Krujës është kapur nga policia me drogë në çantë, brenda në klasën e tij, por për shkak të moshës së re, 15 vjeç, është proceduar në gjendje të lirë.

Policia e Krujës njoftoi se “ka filluar proçedimin penal në gjendje të lirë për K.K. 15 vjeç, banues në Krujë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në çantën e shkollës në klasë, në ambientet e shkollës 9-vjeçare, Krujë, iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi lënde narkotike Cannabis Sattiva.