Kapet me kokainë, marijuanë dhe armë, arrestohet 21 vjeçari shqiptar në Itali

Një 21 vjeçar shqiptar dhe një italian janë arrestuar në Itali për “prodhim dhe posedim të substancave narkotike me qëllim trafikimin”.

Në pranga ka rënë shqiptari Elvis Alla, banues në Molfetta dhe Antonio Verardi. Dy të rinjtë janë arrestuar mëngjesin e të dielës teksa udhëtonin me një automjet tip lancia Musa në afërsi të Relais la Fontanina.

Policia ka sekuestruar rreth 9 gram kokainë, 35 gram marijuanë, 13 tableta ekstazi, disa substanca të tjera narkotike të ndaluara si dhe armë.

Pas arrestimit nga një patrullë e San Vito dei Normanni, dy 21 vjeçarët janë dërguar në burgun e Brindisit.

 

auto_alla_elvis_cl-_1995-21476702652 auto_verardi_antonio_cl-_1995-21476702653