Kate Middleton udhëton me avionin e linjës, befason pasagjerët

E thjeshtë, elegante dhe e qeshur, Kate Middledon ka befasuar të gjithë kur ka hyrë në një avion të linjës të British Airways duke zënë vend në radhë të parë, e ndjekur nga truproja.
Dukesha e Cambridge po udhëtonte drejt Londrës, pas kthimit nga Holanda, ku ndodhej për një vizitë zyrtare, udhëtimi i saj i parë pa William.

Mbas takimeve me mbretin Willem-Alexander dhe vizitës në muzeun Mauritshuis, Kate është kthyer në shtëpi, duke marrë avionin e linjës dhe duke habitur pasagjerët, të cilët kanë ndarë në rrjetet sociale disa foto të dukeshës në bord.