Katër djem hapin zjarr në shkollën amerikane, plagosin 4 vajza

Katër nxënës në San Francisco të SHBA-së, janë qëlluar me armë zjarri, teksa kanë qenë jashtë objektit shkollor, përkatësisht në parkingun e shkollës,.

Katër nxënës shkolle janë qëlluar me armë zjarri dhe një prej tyre, vajzë, po lufton me vdekjen nga plagët fatale që mori gjatë një sulmi me armë. IlustrimNgjarja ndodhi në parkingun e “Jordan School”, institucion arsimor në San Françisko të SHBA-ve, raporton noa.al, duke cituar burime zyrtare policore që u referohet CNN.

Të shtënat kanë ndodhur kur nxënësit ishin duke dalë nga shkolla, kanë thënë autoritetet amerikane.

Policia tha se autorët ishin katër meshkuj në moshë të re, jo nxënës të shkollës. Ata kishin në shënjestër vetëm një vajzë, nxënëse të kësaj shkolle, por hapën zjarr pasivisht duke plagosur katër prej tyre.