Kërkoheshin nga antimafia, 2 shqiptarë kapen me 441 kg amfetaminë, kokainë, kanabis e përzierës

Një sasi e madhe droge dhe lëndë përzierëse është kapur nga Guardia di Financa e Komos, Itali, ndërsa në pranga janë vënë dy shqiptarë.

Policia ka bërë të ditur se gjatë aksionit të djeshëm janë kapur 215 kilogramë anfetaminë pluhur, një kilogaramë kanabis sativa, 500 gramë kokainë dhe 225 kilogramë lëndë për përzierje droge.

Në pranga mësohet se janë vënë dy shqiptarë me inicialet A. Z., dhe E. Z., kushërinj me njëri tjetrin ndërsa mësohet se ndaj tyre kishte një mandat arresti nga drejtoria e Antimafias së Bolonjës.

Gjithashtu dy shqiptarëve u janë gjetur edhe 5.250 euro lekë kesh.