Keshtu do të luaje Kosova përballë Kroacisë sonte, zbulohet formacioni

Kosova dhe Kroacia ballafaqohen sonte në Shkodër në ‘Loro Boriçi’ kuadër të eliminatoreve për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’.

Dje Albert Bunjaki, tha se e di se kë do të hedhë në fushë kundër Kroacisë, edhe pse nuk do të jetë e lehtë për shkak të cilësisë që ka ekipi i Kosovës.

Për shkak të mungesës së Alushit, Bunjaki po mendon të fillojë ndeshjen me një apo dy sulmues, ku vendin e tij do të merrte Herolind Shala ose Alban Meha.

Më poshtë keni dy formacionet e mundshme:

Kosova (4-1-4-1): Ujkani; Perdedaj, Rrahmani, Pnishi, Paqarada; Kryeziu; Rashica, V. Berisha, Celina, B. Berisha; Bunjaku.

Kosova (4-2-3-1):

auto_kosova1475736507