‘Kondogbia është si Pogba’

Frank de Boer ka thënë se Geoffrey Kondogbia është sikurse Paul Pogba
Trajneri i Interit, Frank de Boer ka lavdëruar mesfushorin e tij Geoffrey Kondogbia, për të cilin tha se është si mesfushori i Maanchester Unitedit, Paul Pogba.

Por, ai tha se, Kondogbia duhet të punojë në disa detaje, pasi kualitetin e ka.

“Kondogbia është sikurse Pogba. Ata luajnë në të njëjtën pozitë. Ai duhet t’i fitojë duelet e tij dhe të luaj thjeshtë, por duhet të punojë në disa detaje që të bëhet top lojtarë”, tha De Boer gjatë një konference për media.