Kreshnik Spahiu: Mediat mbyllin ekranet 6 muaj para zgjedhjeve. Vetëm partitë që krijojnë vetë shfaqen 24 orë në Top-Rama

Lideri i Aleancës Kuqezi Kreshnik në një status në rrjetin soacial facebook shkruan se brenda një muaj ka dhënë 10 intervista në mediat kosovare, ndersa në televizionet shqiptare asnjë.

Më poshtë komenti i plotë Spahiut në facebook.

PARADOKS:
10 intervista në mediat e Kosovës brenda 1 muaji / 0 Zero intervistë në TV e Shqipërisë.
Media e (pa)varur fik çelsat dhe mbyll ekranet 6 muaj para zgjedhjeve. Vetēm partive që i krijojnë vetë ata shfaqen 24 orë në Top-Rama