Krimet e Rënda lënë në burg nipin e Shullazit dhe bashkëpunëtorin e tij, pasi gjobiten biznesmenin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg për dy bashkëpunëtorët e Emiljano Shullazit, të cilët gjobitën biznesmenin Ylvi Beqaj duke i marrë 1 milionë Euro dhe aksionet e ish-hotel Vollgës në Durrës.

Endrit Zela është nipi i Emiljano Shullazit dhe Endrit Qyqa është bashkëpunëtori i tij, të cilët akuzohen nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për shtrëngim për dhënie pasurie dhe kërcënim.

Endrit Zela nuk e ka pranuar akuzën përpara trupës gjykuese, megjithatë Gjykata pranoi kërkesën e organit të akuzës.