Kroacia shkatrron 0-6 Kosovën në Loro Boriçi

Kroacia ka shkatërruar me rezultatin e thellë 5-0 Kosovën në stadiumin “Loro Boriçi”. Golat për Kroacinë u shënuan nga Mario Mandzucic në minutat 6’, 24’ dhe 35 të pjesës së parë. Në pjesën e dytë shënuan për Kroacinë Matej Mitrovic në minutën 68’, Ivan Perisic 85’ dhe vulos Nikola Kalinic në minutën 90. Pas kësaj ndeshje Kosova ka vetëm një pikë falë barazimit me Finlandën në ndeshjen e parë ndërsa grupi kryesohet nga Kroacia me pikë të plota.