Kur Arti bën Art

Këngëtari i ri Art Lokaj ka sjell një këngë në anglisht, e cila shpejt mund të bëj edhe karrierë ndërkombëtare

Kënga e tij “Hearts” është njëra prej këngëve që është lansuar së fundmi, ndërkaq Artin shumica e njohin si një kitarist dhe këngëtarë që këndon në Zanzi Bar.

Këngëtari ka një përkrahje të madhe nga Genc Salihu dhe Shpat Deda.

Kënga “Hearts” është kënga e tij e parë.

“Arti është me siguri, si këngëtar e kitarist, performuesi më i mirë në qytet. Jam entuziast ta përcjell zhvillimin e tij si kantautor, pasi që kënga e parë është shumë premtuese’, ka thënë për Gazetën Express, Genc Salihu.