Kur edhe Obama tallet me Galaxy Note 7

Samsung është përballur me një tallje të madhe për shkak të shpërthimit të Galaxy Note 7 dhe i fundit që është tallur me gjigantin teknologjik nga Koreja Jugore është presidenti Barack Obama.

Duke folur në një event të organizuar në Miami, presidenti Barack Obama bëri një analogji interesante duke krahasuar planet për kujdes shëndetësor me një kompani që prodhon telefona të mençur, shkruan portali arbresh.info.

“Kur njëra nga këto kompania vjen në treg me një telefon të ri dhe që posedon shumë probleme, atëherë çfarë bëjnë ata”, pyeti ai duke shtuar se “ata e rregullojnë, ata e përmirësojnë nëse veç nuk digjet duke e larguar më pas edhe nga tregu”.