Lajm i mirë për Kombëtaren, rikthehen 3 futbollistë ndaj Spanjës

Të dielën më 9 tetor Kombëtarja shqiptare do të luajë kundër “yjeve” të Spanjës me qëllimin e vetëm për të mbajtur vendin e parë në Grupin G të eliminatoreve të Botërorit “Rusi 2018”.

Mesfushori i Baselit Taulant Xhaka pritet ta nisë si titulla këtë sfidë, ndërsa në ndeshjen kundër Lihtenshtajnit ai u la pushim nga De Biasi.

Së bashku me Xhakën në formacionin titullar priten që të rikthehen Ermir Lenjani dhe Ansi Agolli, shkruan Syri.net.

Shqipëria kryeson Grupin G me 6 pikë ndërsa Spanja dhe Italia pozicionohen në vendin e dytë me vetëm 4 pikë.